Fenerbahçe SK Topuk Yaylası Tesisleri
Fenerbahçe SK Topuk Yaylası Tesisleri
  • 17.05.2022

Fenerbahçe Düzce Topuk Yaylası Tesisleri, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait olan bir sosyal tesistir.

İlçemiz sınırlarındaki Bıçkıyanı Köyü’nde yer alan Topuk Yaylası’nda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri, 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edildi. 8.091 metrekarelik inşaat alanı ile tamamı doğal ahşap malzemeden yapılan tesisin kullanım alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle birlikte 8 bin 605 metrekareyi bulmaktadır.

Temeli 27 Mayıs 2010’da atılan tesis, yaklaşık 13 aylık hummalı bir çalışmanın ardından 2011 yılının Temmuz ayında hizmet vermeye başlamıştır.

Tesiste 80 odalı lüks konaklama imkanı sağlayan otelin yanı sıra 3 adet UEFA standartlarına uygun çim futbol sahası, kış turizmi için kayak pisti, gece maçları için uygun aydınlatma sistemi, 400 kişi kapasiteli seyirci tribünü, 2 km göl çevresi yürüyüş yolu, orman içinde 4,5 km. lik treking parkuru, piknik alanı, saha çevrelerinde tartan pist, standartlara uygun kapalı voleybol ve basketbol sahaları, 2 adet sauna, fin hamamı, Türk hamamı, Fitness merkezi, masaj, locanium-kapalı yüzme havuzu mevcuttur. Açık hava gölet kıyısında 1500 kişiye kadar mesire alanı mevcuttur.

Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri, yerli ve yabancı pek çok spor kulübünü, sporcuyu ve turisti ağırlayarak Kaynaşlı’nın tanıtımına ve ekonomisine olumlu katkı sağlamaktadır.